پرطرفدارترین تیم های فوتبال باشگاهی ایران

به گزارش مرکز اطلاع رسانی رتبه 3، بررسی میزان هواداران تیم های فوتبال ایران به دلیل عدم ساماندهی جامعه هوادارای آنها و مسدود کردن شبکه های اجتماعی از طرف دولت، سخت می باشد.

این مرکز برای تشخیص پرطرفدارترین تیم های باشگاهی فوتبال ایران به سراغ رسانه فراگیر تلگرام در ایران رفت که هنوز مسدود نشده است و توانسته با اختلافی قابل توجه نسبت به سایر رسانه ها در اختیار مردم ایران قرار گیرد.

بررسی های ما از کانال های هواداری تیم های باشگاهی فوتبال ایران نشان داده که بر خلاف ادعا بسیار اغراق آمیز بیشتر رسانه های ایرانی که هر کدام از سه تیم زیر ادعا می کنند بین 20 تا 30 میلیون هوادار دارند، پرطرفدارترین تیم ایران یعنی تیم پرسپولیس در نهایت می تواند 2.5 میلیون هوادار داشته باشد.

واقعیت این است که جمعیت 80 میلیونی ایران که بیش از نصف آنها را زنان تشکیل می دهند خیلی ها هستند که علاقه ای به فوتبال ندارند و یا به رشته های دیگر ورزشی علاقه دارند و یا کم سن و سال و یا پیر هستند که حتی خبرهای پیروزی این تیم ها برایشان جذابیتی ندارد.

بررسی های ما نشان داد که سه تیم پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی با اختلافی قابل توجه نسبت به سایر تیم های فوتبال ایران، در صدر پرهوادارترین تیم های فوتبال ایران قرار دارند.

تصاویر زیر برگرفته از کانال هایی است که نسبت به سایر کانال های هواداری عضو بیشتری دارند. این مستندات نشان می دهد تعداد هواداران پرسپولیس دو برابر استقلال و نزدیک به 4 برابر تیم تراختور است.

تعداد هواداران استقلال نیز دو برابر تیم تراکتورسازی می باشد.  البته میزان جامعه آمار هوادارانی که به استادیوم می روند و هوادار اصلی تیم های می باشند می تواند متفاوت از این رده بندی باشد.

رتبه بندی تیم های فوتبال باشگاهی ایران در میزان هوادار :

اما تعداد دنبال کننده صفحات اصلی این سه تیم در اینستاگرام هم همین تناسب را تا حدود زیادی تایید می کند.


2 فکر می‌کنند “پرطرفدارترین تیم های فوتبال باشگاهی ایران

  1. میثم پرسپولیسی

    عالی بود. به صورت کاملا علمی و مستند.
    امیدوارم دیگه این استقلالی ها و تراکتوری ها ادعاهای خنده دار نکنن. تراکتوری ها هم نمی تونن بگن فردوسی پور اس ام اس های مارو بلوکه کرده بود خخ.

    1. مهدی تیراختورچی

      خخخ چی میگی ما پرهوادارترین تیم تورک جهانیم 35 میلیون طرفدار داریم در داخل و خارج تو ویکی پدیا هم تو زبان انگلیسی گفته این تیم محبوب اسیا و ایرانه و در کشور های همسایه به خصوص ترکیه و جمهوری اذربایجان طرفدار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.