بهترین مارک کرم ضد آفتاب ایرانی

رتبه بندی برندهای مارک کرم ضدآفتاب ایرانی بر اساس اطلاعات جدول زیر انجام خواهد شد. شما می توانید با نظرات خود این مرکز را در رتبه بندی محصولات یاری نمایید.

اگر شما می خواهید بدانید کدام برند کرم ضد افتاب ایران خوب است و یا از کجا می توانید خرید و با قیمت خوبی خرید کنید اطلاعات زیر به شما کمک خواهد کرد.

رتبه برند امتیاز کل کیفیت بسته بندی دسترسی خرید نظرات   خرید از
4
5
6
7
8
9
10

ترتیب برندهای زیر به معنای رتبه بندی آنها نیست و تنها برای معرقی می باشد :

برندها :

[totalpoll id=”4828″]

[totalpoll id=”4833″]

[totalpoll id=”4819″]

[totalpoll id=”4839″]

[totalpoll id=”4836″]

[totalpoll id=”4841″]

[totalpoll id=”4845″]

[totalpoll id=”4853″]

[totalpoll id=”4855″]

[totalpoll id=”4857″]

[totalpoll id=”4859″]

رتبه بندی کرم های ضد آفتاب sunscreen بر اساس SPF

یکی از عوامل حفاظت از اشعه های خورشید سیستم رتبه بندی  Sun protection factor – SPF  است که در سال 1974 معرفی شده است. کرم های ضد آفتاب در طیف گسترده ای از SPF ها ساخته می شوند.

به عنوان مثال وقتی کرم ضد آفتاب SPF 15 باشد به این معنی است که 1/15 از تابش های سوختگی خورشید (Radiation burn) یا اشعه فرابنفش به انگلیسی Ultraviolet با علامت اختصاری UV به پوست برسد. در صورتی که کرم ضدآفتاب به صورت یکنواخت در ضخامت 2 میلی گرم در هر سانتی مترمربع استفاده شود، شخص می تواند اثربخشی یک کرم ضدافتاب را تعیین کند.

بنابراین اگر یک فرد در 10 دقیقه آفتاب سوختگی ایجاد می کند، همان فرد که در همان شدت نور خورشید قرار بگیرد با استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 15  از آفتاب سوختگی برای 150 دقیقه جلوگیری خواهد کرد.

مقدار SPF نشان دهنده سطح حفاظت از آفتاب سوختگی است که توسط محصول ضدآفتاب ارائه شده است. مقادیر بالاتری SPF (تا 50) باعث محافظت بیشتر از آفتاب سوختگی می شود. ارزش های SPF تنها نشان دهنده حفاظت از UVB است.

از ژوئن 2011، کرم های ضد آفتاب که آزمون طیف گسترده ای را می گذرانند که نشان می دهند که آنها همچنین حفاظت از پوست در مقابل UVA را ارائه می دهند. بنابراین کرم های ضد آفتاب با برچسب “Broad Spectrum SPF ” محافظت از اشعه UVA و UVB را نشان می دهند.

برای محافظت بیشتر از کرم ضدآفتاب، یکی از آن ها را با SPF حداقل 15 را انتخاب کنید.

اگر پوست شما لطیف باشد، بهتر است SPF بالاتر از 30 تا 50 را استفاده کنید. 

یک تصور غلط رایج وجود دارد که SPF مربوط به زمان تابش خورشید است. به عنوان مثال، بسیاری از مردم بر این باورند که اگر آنها به طور معمول در یک ساعت آفتاب سوختگی داشته باشند اگر از کرم ضد آفتاب SPF 15 استفاده کنند، به آنها اجازه می دهد 15 ساعت بدون آفتاب سوختگی در خورشید بمانند. این درست نیست زیرا SPF به طور مستقیم به زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید مربوط نیست، بلکه به میزان نوردهی خورشید بستگی دارد.

خورشید در اواسط روز نسبت به صبح زود و اوایل شب، قوی تر است. به این معنی است که خطر آفتاب سوختگی در اواسط روز بیشتر است. شدت خورشید نیز به موقعیت جغرافیایی مربوط می شود و شدت خورشید بیشتر در عرض های پایین تر رخ می دهد.

کدام اشعه های خورشید برای پوست خطرناک تر هستند؟

نام علامت اختصاری طول موج به نانومتر مقدار انرژی به فوتون توضیح
پرتو فرابنفش A UVA 400 – 315 nm 3.10 – 3.94 eV موج بلند یا نور سیاه که توسط لایه ازون جذب نمی‌شود
پرتو فرابنفش B UVB 315 – 280 nm 3.94 – 4.43 eV موج متوسط که بیشتر آن توسط لایه ازون جذب می‌شود
پرتو فرابنفش C UVC 280 – 100 nm 4.43 – 12.4 eV موج کوتاه که کاملاً توسط لایه ازون و جو زمین جذب می‌شود

اشعه‌های UVB منجر به قرمزی و آفتاب سوختگی می‌گردند. اشعه‌های UVA آسیب بیشتری به همراه دارند؛ اشعه‌هایی با قدرت نفوذ بیشتر بوده که باعث سرطان شده و لکه‌هایی روی پوست ایجاد می‌کنند. برای محافظت از پوست در برابر هر دو نوع اشعه به ضدآفتاب‌های طیف وسیع نیاز دارید. برای این منظور، به عبارت broad spectrum مورد تایید FDA، بر روی برچسب ضدآفتاب دقت کنید.

توصیه های سازمان جهانی بهداشت در خرید کرم های ضد آفتاب و نحوه استفاده

تاریخ انقضا کرم های ضد آفتاب

محصولات ضد آفتاب بعد از سال سال از تاریخ تولید مصرف آنها منقضی می شود مگر اینکه با آزمایش تست ثبات ( stability testing) مشخص شود مدت زمان مصرف آن بیش از 3 سال می باشد.

این بدان معنی است که اگر کرم ضد آفتاب تاریخ انقضا نداشته باشد می بایستی بعد از سه سال از زمان تاریخ تولید دور انداخته شود.

کرم های ضد آفتاب در کشورهای دیگر

در اروپا و در برخی از کشورهای دیگر، کرم های ضد آفتاب به عنوان لوازم آرایشی، نه به عنوان دارو شناخته می شوند و مورد نیاز بازاریابی متفاوت قرار می گیرند. هر کرم ضد آفتاب فروخته شده در ایالات متحده به عنوان یک دارو تنظیم می شود، زیرا ادعا می کنند که برای جلوگیری از آفتاب سوختگی یا کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست و پیر شدن زودرس پوست ناشی از خورشید می باشد

کرم ضدآفتاب ضدآب waterproof وجود ندارد

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است، مردم باید آگاه باشند که هیچ کرم ضدآفتابی ضدآب نیست. تمام کرم های ضدآفتاب در نهایت شستشو می شوند.
کرم های ضدآفتاب با برچسب ” مقاوم در برابر آب ” مورد نیاز آزمایش با توجه به روش تست SPF هستند.

برچسب ها باید مشخص کنند که آیا کرم ضدآفتاب در هنگام شنا یا عرق کردن 40 دقیقه یا 80 دقیقه کارایی خود را حفظ می کنند و می بایستی تمام کرم های ضدآفتاب دستورالعمل های مربوط به زمان تجدید استفاده را ارائه دهند.

کرم های ضد آفتاب برای نوزادان و کودکان

کرم های ضد آفتاب برای نوزادان توصیه نمی شود. FDA (سازمان جهانی بهداشت) توصیه می کند که نوزادان از زمان تابش زیاد خورشید در ساعتهای 10 صبح تا 2 بعدازظهر نگهداری شوند و برای محافظت در برابر خورشید باید از لباس های پوشاننده استفاده کنند. نوزادان در معرض خطر بیشتری نسبت به بزرگسالان عوارض جانبی ضد آفتاب، مانند راش هستند. بهترین حفاظت برای نوزادان این است که آنها را به طور کامل از خورشید نگه دارید. قبل از اعمال کرم ضد آفتاب به کودکان زیر شش ماه، از یک پزشک بپرسید.

برای کودکان بالای شش ماه، FDA توصیه می کند که از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

2 فکر می‌کنند “بهترین مارک کرم ضد آفتاب ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.