بهترین فیلم های آخرالزمانی + 50 فیلم برتر

فیلم آخرالزمانی یکی از موضوعات مهمی است که حجم قابل توجهی از فیلم های ساخته شده در سال های اخیر را به خود اختصاص داده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی رتبه سه، فیلم ماتریکس به سال ساخت 1999 با امتیاز 8.7 از نظر کاربران IMDb بهترین فیلم آخرالزمانی می باشد.

یکی از فیلم های آخرالزمانی فیلم مهم ارباب حلقه ها می باشد.

در این فیلم سه قسمتی نیروهای شر و شیطانی در خدمت ارباب یک چشم هستند که بر بالای یک برج نیروها را هدایت می کند.

در مقابل نیروهای خیر تحت تاثیر فرماندهی آراگورن هستند که وارث پادشاهی گاندور هست اما حکومت نمی کند و یک فرد عادی در جامعه می باشد.

اختلاف نیروهای شر در سرزمین میانی اتفاق می افتد. این اسم بیننده را یاد سرزمین خاورمیانه می اندازد که محل ادیان الهی می باشد. همچنین در این فیلم کوه آتش نیز وجود دارد که سایرون پادشاه موردور حلقه قدرتمند خود را در این آتش درست کرده است که ناخوادگاه بیننده یاد کوه نزدیک مکه و غار حرا بیفتد.

راه ورودی به کوه آتش نیز یک غار می باشد.

فراماسون ها برای پیش برد برنامه های آخرالزمانی خود اقدام به ساخت ابراج البیت در مکه کردند که بسیار شبیه برج شیطان در سرزمین موردور می باشد. تا مسلمانان را جبهه باطل در نبرد آخرالزمانی معرفی کنند. و از آن طرف نیروهای خیر با به خودشان منصوب می کنند.

البته فراماسون ها در جاهای مختلفی پیرو بودن خودشان از به نماد تک چشم را نشان می دهند. از جمله هرم روی اسکناس دلار.

شما در لیست زیر 50 فیلم آخرالزمانی و رده بندی آنها از نظر بییندگان را مشاهده می کنید.

اسم فیلم  امتیاز IMDb

1. The Matrix (1999 ماتریکس

خلاصه داستان فیلم : در آینده نزدیک، آزادی طلبان به کمک تجهیزات محرمانه خود با نئو که خود یک هکر کامپیوتری است ارتباط برقرار می‌کنند و به او شرح می‌دهند که حقیقتی که او تصور می‌کند یک شبیه‌سازی پیچیده کامپیوتری است به نام «ماتریکس» که توسط نوعی هوش مصنوعی بدخواه طراحی شده است. ماتریکس حقیقت را از بشریت مخفی می‌سازد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا یک زندگی متقاعدکننده و شبیه‌سازی شده در سال ۱۹۹۹ را داشته باشند. در حالی که ماشین‌ها در حال رشد کردن هستند و مردم را درو می‌کنند تا از آن‌ها به‌عنوان یک منبع انرژی دائمی استفاده کنند. مورفیس، رهبر این آزادی طلبان باور دارد که نیو «شخص برگزیده» است که انسان‌ها را به سوی آزادی هدایت کرده و ماشین‌ها را برخواهد انداخت. به اضافه نیو، ترینیتی و مورفیس در مقابل بنده سازی انسان‌ها توسط ماشین‌ها می‌جنگند، درحالی که نیو کم‌کم شروع به پذیرفتن نقش خود را به‌عنوان «شخص یگانه» می‌کند.

8.7

2. Terminator 2: Judgment Day (1991 نابودگر 2 – روز داوری

 

خلاصه داستان فیلم : در این فیلم، جنگی بین ماشین‌ها و انسان مطرح می‌گردد که وقوع آن در سال ۲۰۲۹ میلادی پیش بینی شده‌است. در این سال نیروی مقاومت انسانی به رهبری جان کانر (بازیگر: ادوارد فورلونگ) در برابر ماشینها ایستادگی می‌کنند و آنها را در دستیابی به اهدافشان ناکام می‌گذارند. به همین دلیل اسکای نت (Skynet)، رایانه‌ای که ماشینها را کنترل می‌کند دو ربات انسان‌نما (معروف به “نابودگر”) به زمان گذشته می‌فرستد.

8.5

3. Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964 دکتر استرنجلاو یا: چگونه یادگرفتم دست از هراس بردارم و به بمب عشق بورزم

خلاصه داستان فیلم : جک ریپر ژنرال روان‌پریش ارتش و رئیس یک پایگاه هوایی در آمریکاست که در اقدامی خودسرانه، تهاجمی هسته‌ای علیه شوروی به راه می‌اندازد و رئیس‌جمهور و سیاستمداران آمریکا پس از آگاهی از این عمل با تجمع در اتاق فرماندهی جنگ ایالات متحده به دنبال راهی برای توقف این حملات می‌گردند.

8.5

4. WALL·E (2008 وال-ئی

خلاصه داستان فیلم : هفتصد سال از ترک زمین توسط انسان‌ها سپری شده، و آنچه که بر روی کرهٔ زمین باقی‌مانده، کوه‌ها زباله و آهن‌پارهٔ انباشته‌است. وال-ئی ربات هوشمند آشغال‌جمع‌کنی است که مأموریت دائمش، فشرده‌سازی و جمع‌آوری این پسماندها و آلودگی‌های صنعتی است.

روزی وال-ئی مشغول کار است که سفینه‌ای غول‌پیکر از فضا فرود می‌آید و مهمان کوچکی را بهمراه خود می‌آورد. این مهمان ایو (حوا) نام دارد و توسط وال-ئی با لفظ ایوا تلفظ می‌شود. ایو که ربات پیشرفته‌ای است موظف است که نشانه‌های حیات را در کره زمین شناسایی کرده و در صورت موفقیت، آن را به انسان‌ها در اعماق فضا برده و گزارش کند.

8.4

5. Twelve Monkeys (1995 دوازده میمون

خلاصه داستان فیلم : در سال ۱۹۹۶ جهان به مکانی ناامن برای زندگی بشر تبدیل گشته؛ به طوری که بیش از ۵ میلیارد نفر بر اثر یک ویروس کشنده از بین رفته‌اند و یک درصد باقی‌مانده از انسان‌ها مجبورند برای در امان ماندن از مرگ؛ در زیر زمین زندگی کنند. در سال ۲۰۳۵ عده‌ای از دانشمندان برای یافتن راه حلی برای درمان این ویروس، زندانیان را به زمان گذشته می‌فرستند تا از نوع غیر جهش‌یافته ویروس‌ها اطلاعاتی را پیدا کنند. یکی از آن زندانیان جیمز کول (بروس ویلیس) برای انجام مأموریت در سال ۱۹۹۶ انتخاب می‌شود.

8

6. Planet of the Apes (1968 سیاره میمون‌ها

خلاصه داستان فیلم : چند فضانورد به فضا فرستاده می‌شوند و در سال ۳۹۷۸ در سیاره‌ای ناشناخته فرود می‌آیند آن‌ها در این سیاره با انسان‌های بدوی روبه رو می‌شوند که لباس‌های عجیب برتن دارند و نمی‌توانند صحبت کنند از طرفی با موجوداتی مانند میمون روبه رو می‌شوند اما آن‌ها متمدن هستند و می‌توانند مانند انسان‌ها صحبت کنند در پایان فیلم آن‌ها با پیمودن مسیری متوجه بقایای مجسمه آزادی می‌شوند و به این موضوع پی می‌برند که این سیاره همان زمین و در فضایی پس از آخر زمان و ازبین رفتن تمدن انسانی می‌باشدو

8

7. Children of Men (2006 فرزندان انسان

خلاصه داستان فیلم : سال ۲۰۲۷ است و زنان دیگر نمی‌توانند بچه‌ای به دنیا بیاورند.جوان‌ترین ساکن زمین، تازگی در هجده سالگی در گذشته‌است و همه امیدها و آرزوهای بشر نقش برآب شده است. در حالی که بحران و آشفتگی پایه‌های تمدن بشری را متزلزل کرده، دنیای در شرف مرگ و نیستی، آخرین شانس بقایش را در وجود زنی به نام کی (هوپ اشیتی) می‌بیند.که به گونه‌ای غیر قابل درک باردار شده‌است و اکنون در حالی که فرقه‌های متخاصم ملی گرا به جان هم افتاده‌اند و رهبران دنیا شاهدند که چطور قدرت از دستشان خارج می‌شود، مردی سرخورده به نام تیودور(اوون)ماموریت می‌یابد از این زن محافظت کند و او را تا بندری همراهی کند تا این آخرین امید بشریت بتواند در امنیت کامل، کودکش را به دنیا بیاورد.

7.9

8. Night of the Living Dead (1968 شب مردگان زنده

خلاصه داستان فیلم : گروهی از مردم از ترس زامبی های خون آشام در خانه ای که در مزرعه است مخفی شده اند

7.9

9. Zombieland (2009 سرزمین زامبی ها

خلاصه داستان فیلم : بعد از اینکه یک دانشجوی خجالتی (جسی آیزنبرگ) متوجه می‌شود که تمامی مردم شهر در حال تبدیل شدن به زامبی هستند از شهر فرار کرده و تلاش می‌کند به نزد خانواده‌اش که امیدوار است زنده باشند برگردد و در راه با تنها یک مرد (وودی هارلسون) و دو خواهر (اما استون وابیگیل برسلین) که آنها هم مانند وی تلاش می‌کنند زنده بمانند برخورد می‌کند

7.7

10. The Fifth Element (1997 عنصر پنجم

دویست و پنجاه سال در آینده، زندگی بشر با ورود شر و بدی دچار تهدید شده است. تنها زنی که معروف به پنجمین عنصر (میلا جوویچ) است می‌تواند شر را از زندگی بشر دور کند و آنرا از بین ببرد. او در این راه از کمک یک سرباز کارکشته قدیمی به نام «کربن دالاس» (بروس ویلیس) که اکنون راننده تاکسی است نیز بهره مند است. متأسفانه شر توسط فردی به اسم «زورگ» (گری الدمن) نیز پشتیبانی می شود زیرا او تصمیم دارد تا از هرج و مرج و بی نظمی که در اثر فعال شدن شرارت بوجود می آید کمال استفاده را ببرد.

7.7

11. The Birds (1963 پرندگان

ملانی دانیلز (تیپی هدرن) دختری ماجراجو و ثروتمند است که با وکیل جوانی به نام میچ برنر (راد تیلور)، مقیم بودگا بِی آشنا می‌شود. سپس به بهانهٔ اینکه دو مرغ عشق برای جشن تولد خواهر کوچکش هدیه ببرد رهسپار بودگا بِی می‌شود. در آنجا ملانی مورد حملهٔ یک پرنده قرار می‌گیرد و صدمه‌دیده مجبور می‌شود شب را در خانهٔ «انی هیورث» (سوزان پلشت)، آموزگاری محلی که دلباختهٔ میچ است، سر کند. از روز بعد، حملهٔ پرندگان به شهر جدی می‌شود

7.7

12. Rise of the Planet of the Apes (2011 ظهور سیاره میمون ها

ویل رادمن (جیمز فرانکو) یک محقق است و در یک شرکت داروسازی به نام جنسیس کار می‌کند. پدر او آلزایمر دارد و او به دنبال دارویی است تا بتواند قدرت ادراک را بال ببرد و بیماری پدرش را درمان کند. از همین رو داروی خود به نام ALZ-112 را روی میمون‌ها آزمایش می‌کند و در آن‌ها قدرت هوشی به سرعت افزایش می‌یابد. یکی از میمون‌ها به نام چشم روشن دارای هوش بسیار زیادی می‌شود. در جلسه‌ای با حضور هیئت مدیره شرکت جنسیس او از آن‌ها می‌خواهد در طرحش سرمایه‌گذاری کنند.

اما چشم روشن که قرار است به جلسه آورده شود به ناگهان دچار حمله می‌شود و همه جا را بهم می‌ریزد.

7.6

  28 Days Later… (2002. 13

بیست و هشت روز بعد

خلاصه فیلم داستان : چهار هفته بعد از پخش شدن ویروسی وحشتناک و علاج ناپذیر در انگلستان که قربانیان را به موجواتی دیوانه وخ وحشی تبدیل می کند، عده‌ای از بازماندگان

7.6

14. Invasion of the Body Snatchers (1978 حمله جسددزدها

بیگانه های فضایی انسان نما، آرام آرام، شهر سن فرانسیسکو را به تسخیر خود درمی آورند و گروهی از مردم شهر به این موضوع پی می برند

7.4

15. Dawn of the Dead (2004 طلوع مرگ

وقتي بر اثر حمله ي گروه هاي مرده هاي متحرک وحشت بر شهرهاي امريکا مستولي مي شود، «فرانسين»، از مسئولان يک شبکه ي تلويزيوني، به اصرار دوستش …

7.3

16. The Road (I) (2009 جاده

فیلم جاده بر اساس رمانی جایزه‌گرفته از کورمک کارتی است. ویگو مورتنسن که در سال ۲۰۰۷ برای فیلم وعده‌های شرقی نامزد جایزه اسکاربوده، در این فیلم نقش مردی بدون نام را بازی می‌کند.

داستان فیلم بسیار تاریک است و آیندهٔ بشریت را به چالش می‌کشد. در آینده، بر اثر فاجعه‌ای، کرهٔ زمین با وضعی وخیم روبه‌روست. گیاهان مرده‌اند و خوردنی‌ها رو به پایان‌اند. پدری به‌همراه پسرش می‌خواهد خود را نجات دهد و برای این کار دست به سفری در یک جاده می‌زند.

بر اثر این بی‌غذایی، بسیاری از انسان‌ها حس هم‌نوع‌دوستی خود را از دست داده‌اند و همه برای زنده‌ماندن با هم می‌جنگند. این پدر و پسر در تلاش هستند تا خود را نجات دهند. در بین راه، هریک به‌شدت ناامید می‌شود و چند بار به فکر خودکشی می‌افتد، اما هر بار دیگری به او امید می‌دهد که آن‌ها می‌توانند این جاده را طی کنند…

7.3

17. Sunshine (2007 آفتاب

سال 2057 کره زمین در معرض تهدیدی بزرگ قرار دارد. خورشید مانند گذشته قادر به گرم کردن کره زمین نیست و از این رو ادامه زندگی انسان ها نیز با خطر مواجه شده است. تنها یک راه امیدبخش برای تغییر وضعیت باقی مانده است: سرنشینان سفینه فضایی «ایکاروس ٢» که به سوی خورشید در حرکت است. هدف این ماموریت ایجاد فعل و انفعالات درونی تازه درون خورشید به وسیله کلاهک های هسته ای است. هفت سال قبل سفینه «ایکاروس ١» به همین منظور راهی سفر شده و ماموریت اش ناکام مانده بود، اینک همه دنیا نفس را درون سینه حبس کرده و منتظر سرانجام ماموریت این هشت نفر است.

7.3

18. Dogma (1999 دگما

دو فرشته شرور که به زمین رانده شده اند، اکنون سعی دارند با یافتن یک راه گریز، دوباره به بهشت بازگردند. گرچه در صورتی که در کارشان موفق شوند، تمام نسل بشر از بین خواهد رفت.

7.3

19. On the Beach (1959 ساحل

ریچارد یک نخبهٔ ۲۴ ساله آمریکایی با علاقه به سفر در جهان است. او به بانکوک تایلند برای آزادی و ماجراجویی می‌رسد. «دافی»، مرد پریشان احوال و معتاد اسکاتلندی، نقشهٔ یک جزیرهٔ رؤیایی را به او می‌دهد و سپس خودکشی می‌کند. ریچارد نیز به اتفاق یک زن و شوهر فرانسوی عازم پیدا کردن آن جزیره می‌شوند.

7.3

20. The Mist (2007 مه

طوفانی سهمگین باعث می‌شود تا زندگی مردم شهر کوچکی به‌نام «مین» که در نزدیکی کوهستان قرار دارد به هم بریزد. تلفن‌ها قطع می‌شود و تقریباً اکثر وسایل الکتریکی از کار می‌افتد. دیوید که یک نقاش است و برای فیلم‌های هالیوودی پوستر درست می‌کند بعد از وقوع طوفان به همراه پسرش و همسایه‌ای که دل خوشی از او ندارد به سوی شهر می‌روند تا از فروشگاه کمی خرید کنند. طوفان افراد زیادی را برای خرید به فروشگاه کشانده و این مکان را شلوغ تر از همیشه کرده‌است. ابتدا همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد اما بعد از مدتی صدای مهیب آزیر خطر به صدا درآمده و مه غلیظی همه جا را می‌پوشاند. همان‌طور که این مه مرموز کل آن ناحیه را دربرمی‌گیرد، گروهی از مردم، که دیوید و پسرش هم در بین آن‌ها هستند، در فروشگاه زندانی می‌شوند و این در حالی است که دنیای پیرامون این انسان‌ها به تدریج به جهنمی واقعی تبدیل می‌شود…

7.2

21. In the Mouth of Madness (1994 در کام جنون

یک مامور بیمه که بر روی ناپدید شدن نویسنده کتاب‌های ترسناک تحقیق می‌کند،متوجه می‌شود که تاثیرات کتاب‌های او بر روی طرفدارانش بسیار بیشتر از الهام‌بخشی است…

7.2

22. The Last Wave (1977 آخرین موج

 

7.2

23. Melancholia (2011 مالیخولیا

فیلم روایت گر ۲ داستان جداگانه است؛ داستان اول مربوط به دختری به نام «جاستین» (کریستن دانست) است که در شُرف یک مراسم عروسی بسیار مجلل با مرد مورد علاقه اش، «مایکل» (الکساندر اسکارگارد) قرار دارد. جاستین بعد از عروسی، دچار نوعی افسردگی شدید می شود که به سبب آن، وی تمام اتفاقات پیرامونش را بد تعبیر می کند و به خصوص رابطه ناخوشایندی را با خواهرش آغاز می کند، این در حالی است که یک سیاره به نام «مالاخولیا» در حال نزدیک شدن به زمین است و این یعنی پایان دنیا. داستان دوم مربوط به خواهر جاستین به نام «کلیر» (شارلوت گاینزبرگ) و همسرش «جان» (کیفر ساترلند) است. جان ستاره شناسی است که پی برده سیاره مالاخولیا در حال نزدیک شدن به زمین می باشد…

7.1

24. The Day After (1983 TV Movie روز بعد

دکتر راسل اوکس در بیمارستان در مرکز شهر کانزاس سیتی کار می کند. او در حال برنامه ریزی برای آموزش کلاس هماتولوژی در بیمارستان دانشگاه کانزاس (KU) در نزدیکی لارنس، کانزاس است و در هنگام شنیدن صدای هشدار دهنده سیستم هشدار دهنده سیستم پخش اضطراری در رادیو ماشین خود برنامه ریزی می کند. سیگنال توجه سیگنال را ارتعاش می دهد و پس از آن زن پیام مشاوره ای را اعلام می کند. او از بزرگراه شلوغ خارج می شود و تلاش می کند با همسرش تماس بگیرد اما با توجه به خط طولانی در یک غرفه تلفن از بین می رود. تلاش می کند تا از طریق آن به خانه بازگردد.

یک پخش رادیویی بعدا بیان کرد که مسکو تخلیه شده است. در این نقطه، شهرهای بزرگ ایالات متحده نیز از تخلیه توده ای شروع می شود. به زودی گزارش های غیرقابل تایید گزارش می دهند که سلاح های هسته ای در ویستا و فرانکفورت استفاده می شود. در همین حال، در خلیج فارس، جنگ دریایی فوران می کند، به عنوان گزارش های رادیویی از غرق شدن کشتی در هر دو طرف.

سرانجام ارتش شوروی به راین می رسد. به منظور جلوگیری از حمله نیروهای شوروی به فرانسه و ایجاد بقیه غربی ها در اروپای غربی، ناتو پیشرفت شوروی را متوقف می کند. نیروهای شوروی با راه اندازی اعتصاب هسته ای در مقر ناتو در بروکسل مقابله می کنند. در پاسخ، فرماندهی هوايی استراتژیک ایالات متحده، بمب افکن ها را بمباران می کند.

7.1

25. The Cabin in the Woods (2012  کلبه ای در جنگل

داستان فیلم درباره 5 جوان سرخوش است که تصمیم می گیرند برای تفریح و خوشگذرانی به کلبه ای در جنگل بروند. جنگلی که این 5 نفر پا در آن می گذارند جای بسیار زیبایی است اما هرچه که آنها به مقصد نزدیک می شوند متوجه می شوند که همه چیز آنطور که تصور می کردند رویایی نبوده! با اینحال آنها به راه خود ادامه می دهند تا اینکه به کلبه مورد نظر که کاملاً متروکه و عجیب و غریب است می رسند. بعد از سکنی گزیدن این 5 دوست در این کلبه، خوشی های آنها آغاز بکار می کند و تمام نگرانی هایشان را درباره کلبه مورد نظر از بین می برد اما دیری نمی گذرد که آنها مورد حمله جماعت زامبی قرار می گیرند و همچنین متوجه می شوند که در جای جای این کلبه میکروفن و دوربین کار گذاشته شده و..

 

7

26. 28 Weeks Later (2007 بیست و هشت هفته بعد

بعد از شیوع ویروسی که در سطح انگلستان پخش شده بود ، جزیره انگلستان قرنطینه می شود.بیماران از گرسنگی …

7

27. Miracle Mile (1988 مایل جادویی

مرد جوانی بطور اتفافی به تماس پلیس درباره شلیک یک موشک اتمی و برخورد آن با شهر طی هفتاد دقیقه آینده گوش می دهد و…

7

28. Jumanji (1995 جومانجی

داستان از جایی آغاز می‌شود که پسر جوانی به نام آلن پریش یک جعبه بازی پیدا می‌کند و با کمک دختر همسایه (سارا ویتل) بازی را آغاز می‌کند. اما پس از آغاز بازی آلن به طرز عجیبی جذب حباب وسط صفحه می‌شود و سارا در حالی که توسط خفاش‌ها محاصره شده فرار می‌کند. ۲۶ سال از آن زمان می‌گذرد تا خانواده شپرد به آن خانه نقل مکان می‌کنند و با پیدا کردن جومانجی بازی را از سر می‌گیرند. این موضوع باعث ملحق شدن آلن پریش به آنها می‌شود اما آنها برای ادامه بازی به یک همبازی دیگر نیاز دارند و برای همین به سراغ سارا ویتل می‌روند تا بازی را باهم دنبال کنند و…

6.9

29. The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (2005 راهنمای مسافران مجانی کهکشان

مردی از طبقه متوسط انگلیس و نقش ناخواستهٔ او را در یافتن معنای زندگی روایت کرده. رمان با حادثه‌ای آغاز می‌شود که برای ساکنان کره زمین مهم‌ترین رخداد اما در رمان حادثه‌ای فرعی است. وگون‌ها که یکی از نژادهای کهکشان هستند، سیاره زمین را برای احداث یک بزرگراه بین کهکشانی نابود می‌کنند.

کره زمین نابود می‌شود اما فورد و آرتور دنت (دوست فورد) چند ثانیه پیش از نابودی زمین به کمک دستگاهی که فورد به همراه دارد خود را به سفینه وگون‌ها منتقل کرده و از آن پس با «اتواستاپ» زدن سفر خود را در کهکشان‌ها ادامه می‌دهند. فورد پریفکت، از محققان مؤسسه‌ای است که کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها را منتشر می‌کند. او سال‌ها پیش از نابودیِ زمین برای تحقیقات میدانی به زمین سفر کرده بود. رمان، ماجراهای سفرهای این دو دوست و نقشِ آرتور را در یافتن معنای زندگی در بافتی جذاب و با زبانی روان به تصویر می‌کشد.

6.8

30. Seeking a Friend for the End of the World (2012 جستجوی دوستی برای آخرالزمان

ین فیلم داستان مردی به نام دادج (استیو کارل) را روایت میکند که ھمسرش به تازگی او را ترک کرده است و اکنون در غم از دست دادن وی است. در ھمین اوضاع است اخبار و رسانه ھا اعلام میکنند سیارکی بزرگ بزودی از چو زمین عبور میکند و به کره زمین برخورد میکند که نتیجه ان، نابودی بشریت خواھد بود. دادج که قصد دارد آخرین روزھای عمرش را در شادی سپری کند، به دنبال نامزد سابقش پنی (کیرا نایتلی) می رود ولی .

6.7

31. A Boy and His Dog (1975 پسری با سگش

داستانی آخر الزمانی بر اساس یکی از رمان های هارلن الیسون می باشد. یک پسر به همراه سگش در جستجوی غذا، رابطه جنسی و یک جامعه زیرزمینی می باشند…

6.6

32. Time of the Wolf (2003 زمانه گرگ

در یکی از کشورهای اروپایی فاجعه‌ای نامعلوم رخ داده است. ژرژ و آن زوج طبقه متوسطی هستند که به همراه دختر و پسرشان از شهر فرار می‌کنند و به خانه ییلاقی‌شان پناه می‌برند. اما خانه ییلاقی در تصرف اشغالگرانی مسلح است. ژرژ به ضرب گلوله کشته می‌شود و آنا و بچه‌هایش آواره می‌شوند. تنها دارایی‌شان یک دوچرخه، یک پالتو و یک طوطی‌ست. هیچ‌کس در دهـکده به آنها پناه نمی‌دهد. آن به همسایه‌های سابق می‌گوید «وظیفه شماست که به ما کمک کنید.» اما فاجعه ساختار اجتماعی جامعه را چنان متحول کرده که حرف او دیگر محلی از اعراب ندارد. در نهایت، آنا و فرزندانش به همراه پسر نوجوانی که در راه با او آشنا شده‌اند به گروهی از نجات‌یافتگان ملحق می‌شوند. سردسته این گروه مرد خشن و قوی‌هیکلی به نام کوسلووسکی‌ست

6.6

33. War of the Worlds (2005 جنگ دنیاها

ری فرریه که از همسرش جدا شده، با دو فرزندش راشل ۱۰ ساله و رابی ۱۷ساله در حومه نیویورک زندگی می‌کند. در یک شب طوفانی، او می‌بیند ماشین عجیبی که هزاران سال در دل خاک مدفون بوده، از زمین سر برمی‌آورد و سر راه خود مردمان را از هم متلاشی می‌کند.

ری خود و فرزندانش را از این بلا می‌رهاند و با خودرویی که از اثر آذرخش الکترومغناطیسی به دور مانده و هنوز حرکت می‌کند، از آنجا می‌گریزد. روز پس از آن، هنگامی که ری از خواب برمی‌خیزد، می‌بیند که لاشه یک هواپیمای جت ۷۴۷ بر روی خانه‌اش افتاده و آن را ویران کرده است. می‌پندارد که می‌تواند در خانه همسرش پناه گیرد. اما خانه را خالی می‌یابد چرا که همسرش به بوستون رفته است.

شب را در زیرزمین آن خانه با بچه‌هایش می‌گذارند. فردای آن روز از روزنامه‌نگاران می‌شنود که همه آن خرابکاری‌ها کار موجودات فرازمینی بوده و آذرخش الکترومغناطیسی ماشین‌های شگفت آنان را فعال کرده است.

6.5

34. The Crazies (2010 دیوانه ها

ر یک شهر کوچک بعد از اینکه سمی مرموز منبع آب شهر را آلوده می کند، ساکنان شهر با خوردن آب دچار جنون شده و بعد از مدتی می میرند. در این شرایط عده‌ای از

6.5

35. Daybreakers (2009 شکنندگان روز

در سال 2019 در پی انتشار یک بیماری مسری اکثریت ساکنان کره زمین

6.5

36. The Day After Tomorrow (2004 روز پس از فردا

داستان فیلم روز پس از فردا دربارهٔ جک هال است که یک متخصص و کارشناس علم هواشناسی است. هال معتقد است که ظرف پنجاه تا صد سال آینده یک عصر یخ‌بندان جدید در انتظار ساکنان کُرهٔ خاکی است. او با دانشمندی بریتانیایی به نام تری راپسن آشنا می‌شود. آن دو به این نتیجه رسیده‌اند که «روز فاجعه» بسیار زودتر از آن تاریخی خواهد بود که هال پیش‌بینی کرده‌است…

6.4

37. The Rapture (1991 جذبه

6.4

38. Knowing (2009 پیشگویی

در سال ۱۹۵۹، در مراسم بازگشایی یک دبستان در ایالت ماساچوست، دانش‌آموزان نقاشی‌هایی حاوی ایده‌ها و آرزوهایشان برای پنجاه سال آیندهٔ انسان‌ها بر روی کاغذ می‌کشند و آنها را درون یک کپسول زمان زیر خاک دفن می‌کنند. در میان آنان دخترکی با نگرانی برگه‌ای قرار می‌دهد که فقط حاوی یک رشته اعداد مرموز است.

اکنون (۲۰۰۹) و بعد از پنجاه سال، کپسول را از درون خاک بیرون می‌آورند و پنجاهمین سالگرد تأسیس مدرسه را جشن می‌گیرند. پروفسور کستلر، استاد اخترفیزیک دانشگاه ام‌آی‌تی و از والدین یکی از کودکان این مدرسه، که کودک پسرش به‌طور اتفاقی برگهٔ نقاشی را تصاحب کرده، با دقت آن اعداد به‌ظاهر نامفهوم را بررسی می‌کند و متوجه رابطهٔ منطقی هولناکی دربارهٔ آنها می‌شود…

6.2

39. Reign of Fire (2002 سلطنت آتش

کودکی به نام کوین ناخواسته باعث بیداری اژدهایی مخوف می شود . اژدها باعث مرگ بسیاری از جمله مادر کوین شده و دیری نمی‌گذرد که سرتاسر دنیا به سلطه این اژدها و فرزندانش در میایید . سالها میگذرد . کوین و تنها باز ماندگان از نسل بشر که در یک قلعه قدیمی پنهان شده اند با یک غریبه و دارودسته اش رو به رو میشوند که ادعا میکنند شکارچی اژدها هستند …

6.2

40. Immortals (2011 فناناپذیران

s پس از خدایان مبارزه اسطوره خود را در برابر تیتان برنده شد، یک شر جدید به زمین را تهدید می کند. پادشاه Hyperion (میکی رارخ) با قدرت مخفیانه اعلام جنگ علیه بشریت کرده است. هیپریون یونان را در جستجوی افسانه ای Epirus Bow، یک سلاح قدرت غیرقابل تصور که توسط آرس در آسمان ها بوجود می آید، جمع آوری کرد. تنها کسی که این تعظیم را دارد، می تواند تیتان ها را از بین ببرند و از زمان سپیده دم و تشنگی انتقام بگیرند. در دستان پادشاه، کمان، باران را تخریب می کند و خدایان را نابود می کند. اما قانون باستان حکم می کند که خدایان نباید در درگیری های انسان دخالت کنند. آنها برای پایان دادن به Hyperion ناکامی خود را حفظ می کنند ..

6

41. Cockneys vs Zombies (2012 کوک ها در مقابل زامبی ها

یک باند سارق و قاچاقچی برای سرقت یک بانک باید راه خود را از میان شهر پر از زامبی باز کنند و …

5.9

42. Battleship (2012 نبردناو

یک کشتی جنگی مواجه با یک ارتداد بیگانه و با بزرگترین تهدیدی که انسان تا به حال مواجه است. اگر آنها از دست می دهند، جهان می تواند یک رویداد بزرگ انقراض و یک حمله بیگانه را تجربه کند. آیا انسان ها این جنگ بیگانه را به دست آورده اند، بیگانگان در اینجا چه می گذارند و چه می خواهند؟

5.8

43. 2012 (I) (2009) فیلم 2012

داستان فیلم ۲۰۱۲ مربوط به یک فاجعهٔ آخرالزمانی بر اساس پیشبینی تقویم مایا(پدیده ۲۰۱۲) است که بر نمایش مرگ زمین و یک تیم از بازماندگان این فاجعه تمرکز کرده‌است.

5.8

44. Fantastic Four (I) (2005 چهار شگفت انگیز

داستان فیلم دربارهٔ چهار جوان است که به جهانی خطرناک و متناوب سفر می‌کنند، جهانی که حالات بدنی آن‌ها را به طور شوک دهنده‌ای تغییر می‌دهد. این تیم چهار نفره یاد می‌گیرند تا قدرت‌های جدید خود را کنترل کنند و با همکاری یکدیگر جهان را از دست یک دوست سابق که تبدیل به دشمن شده است، نجات دهند

5.7

45. The Reaping (2007 امتحان ایمان

کاترین وینتر متخصص توجیه علمی پدیده های غیر طبیعی و ناشناخته و استاد دانشگاه است که قبلاً یک مبلغ متعصب مسیحی بوده اما پس از از کشته شدن همسر و فرزندش ایمان خود را نسبت به دین از دست داده و زندگی اش را صرف مبارزه با خرافات مذهبی کرده است . در ادامه مردی به اسم داگ که در یک شهر کوچک معلم مدرسه است به کارتین اطلاع می دهد که آب رودخانه ای که از کنار شهرشان می گذرد بتازگی به رنگ قرمز درآمده و …

5.7

46. Green Lantern (2011 قانوس سبز

سال‌ها گروهی با نام سپاه فانوس سبز در سیاره‌ای به نام «اُوآ»، وظیفه دارند تا صلح و تعادل را در بین دنیاهای مختلف برقرار کنند. افراد این گروه با استفاده از حلقه‌های سبزی که در اختیار دارند به قدرت‌های ویژه‌ای دست پیدا می‌کنند که از آن برای مقابله با نیروهای شیطانی و شرور بهره می‌گیرند. اما با ظهور یک دشمن جدید به نام پرالکس این سپاهیان سبز دچار مشکلی بزرگ می‌شود.

5.6

47. The Day the Earth Stood Still (2008 روزی که دنیا از حرکت ایستاد

زمان سال ۱۹۲۸ است و در کوه‌های برف‌پوش قره قوم در هندوستان کوهنوردی با گویی درخشان برخورد کرده و بعد از تماس دستش با آن از هوش می‌رود. زمانی که به هوش می‌آید، گوی ناپدید شده و زخمی بر روی دست وی باقی‌مانده‌است.

زمان حال: دکتر هلن بنسن استاد دانشگاه پرینستون و تعدادی دانشمند دیگر به سرعت توسط مأموران امنیتی گردآوری می‌شوند. هدف از این کار طراحی نقشه‌ای برای نجات انسان‌ها از برخورد با جسمی است که با سرعتی معادل سی هزار کیلومتر در ساعت به سوی زمین نزدیک می‌شود و در کمتر از یک ساعت بعد به منطقه منهتن نیویورک اصابت خواهد کرد.

زمان کم است و کاری از دست دانشمندان ساخته نیست. دانشمندها به همراه گروهی از مأموران دولت سوار بالگردها شده و منتظر برخورد می‌مانند. شیئی ناشناس در ساعت مقرر به منهتن نزدیک شده،..

5.5

48. Legion (2010 لژیون

 

5.2

49. The Day (I) (2011 روز

 

5.2

50. The Happening (2008 اتفاق

در پارک مرکزی نیویورک جمعی از مردم دست به خودکشی دسته‌جمعی می‌زنند. در ابتدا این احتمال می‌رود که ویروسی توسط تروریست‌ها در شهر پخش شده‌است. در این بین، یک معلم به نام الیوت مور سعی دارد که از این واقعه فرار کند.

5

 

1 فکر می‌کنند “بهترین فیلم های آخرالزمانی + 50 فیلم برتر

  1. MOHSEN

    سلام پست خوبی بود تقریبا همشونو دیدم بعضی هاشون قشنگ بود ولی لطفا بروزش کنید از سال 2012 بعد دیگه چیزی نذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.