غذاهای دارای ویتامین B4 زیاد

ویتامین B4 نوعی ترکیب شیمیایی است که در حال حاضر ویتامین واقعی محسوب نمی شود. 
ویتامین B4 همچنین به عنوان آدنین شناخته شده است که عضو خانواده ویتامین B-Complex است. ویتامین B4 همچنین یکی از ویتامین های محلول در آب است. آدنین ترکیبی است که به عنوان یک آنزیم مشترک با ترکیبات دیگر مانند ویتامین ها مفید است و برای تولید انرژی مفید است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی رتبه آدنین یکی از پایگاه های نیتروژنی DNA است که در ساخت کد برای DNA مفید است و جزء بسیار مهمی از DNA است. این پورین است آدنین یک پیوند با تیامین در DNA ایجاد می کند. این ویتامین B4 همچنین بخشی از آدنوزین تری فسفات (ATP) را تشکیل می دهد که در انتقال انرژی بین واکنش های بسیاری مهم است و همچنین آدنوزین را تشکیل می دهد که نقش مهمی در فرآیندهای بیوشیمیایی مختلف دارد. این امکان تغییر گروه فسفات را فراهم می کند که پس از آن انرژی فراهم می کند که برای واکنش های مختلف سلولی و برای زندگی سلول ها بسیار ضروری است.

منابع

این بیشتر در گیاهان اتفاق می افتد، بنابراین این ها به دنبال آن هستند.

منابع گیاهی: این شامل سبزیجات، مخمر آبجو، پروپولیس، میوه های تازه، دانه های کامل حاوی نان و غلات، گرده زنبور عسل، عسل خام غیر مجاز و ژله سلطنتی است. همچنین در کربوهیدراتهای پیچیده یافت می شود.
آدنین نیز در گیاهان مختلف مانند کوههای آبی، گلبرگ، زنجبیل، باباآدم، کاسکارا ساگرادا، کپسول قارچ (کاینن)، سیلیس، گره گاو، گیاهان زینتی و چمن زا

ویتامین B4 (کولین)
بعضی اوقات به عنوان “ویتامین B4″، کولین (و همچنین به عنوان آدنین یا کارنیتین شناخته می شود)، عضو دور از خانواده پیچیده B است و به عنوان یکی از عوامل “lipotropic” شناخته شده است.

Lipotropic به این معنی است که کولین دارای خواصی است که مانع انباشت بیش از حد چربی در کبد می شود.

کولین یک ماده ضروری و حیاتی برای سلامت ما است.

چرا به کولین نیاز دارید؟
مولکول حیاتی استیل کولین عصبی، که برای حرکت عضلانی و عملکرد مغز ضروری است.
مولکول مهمی از فسفاتیدیلکولین که برای یکپارچگی غشای سلولی ضروری است.
جزء اصلی اسفنگی مولین که در غلاف میلین یافت می شود (یک نوع مواد عایق) که برای عملکرد مناسب سیستم عصبی حفاظت می کند و ضروری است.
عملکرد کبد را تنظیم می کند و رسوبات چربی را کم می کند.
لازم برای متابولیسم چربی طبیعی.
متلاشی شدن با متیلاسیون

شرایط مربوط به کمبود کولین
آلزایمر
پارکینسون
بیماری قلب و عروقی
اضطراب
اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD)
جنون جوانی
الکل
سیروز
صرع
عدم پیشرفت در نوزادان
هیپراموسیستئینیمیا
فشار خون
Hypertriglyceridemia
ناباروری و نقایص زایمان
حافظه ضعیف
مولتیپل اسکلروزیس
آرتروزکلروزی

دوزهای
دوز متوسط ​​برای کولین بین 300 تا 3500 میلی گرم است، اگر چه مشخص شده است که دوزهای نزدیک به 5000 میلیگرم بهبود قابل توجهی در حافظه و علائم آلزایمر دارند.

سمی بودن
کولین بدون سمیت شناخته شده است، مگر اینکه در دوزهای بسیار زیاد (5000 تا 10 میلیگرم + 000 میلی گرم) باشد. شایع ترین عوارض جانبی مکمل کولین، اختلالات گوارشی مانند اسهال و تهوع است. در مورد دوزهای بالا درمانی ممکن است یک بوی قابل ملاحظه ای قوی “ماهیانه” وجود داشته باشد. این به عنوان trimethylaminuria شناخته شده است و به علت تبدیل کولین به trimethylamine (TMA) است. این TMA است که بو را تولید می کند.

در حال حاضر، اگرچه این بوی ماهیانه می تواند یک اثر جانبی از درمان با دوزهای بالا کولین باشد، باید توجه داشت که این می تواند بدون مکمل کولین نیز رخ دهد. هرچند نادر است، کسانی که این تجربه را تجربه می کنند، احتمالا آنزیم هایی که ترتی الیامینین را تجزیه می کنند، وجود ندارد.

در مورد مکمل کولین، یک راه برای جلوگیری از این عوارض جانبی ناخوشایند، این است که به جای فسفاتیدیل کولین مصرف کنید. با این حال، اثرات به عنوان کولین مشخص نیست.

یک مطالعه که در آن بیماران مبتلا به آلزایمر بیست و یک روزه 9000 میلی گرم (9 گرم) کولین سیترات دریافت کردند، هیچ اثری جانبی نداشتند.

همانند هر ماده، دوزهای بالا باید با مراقبت و تحت نظارت یک متخصص مراقبت بهداشتی گرفته شود. بهترین راه برای تعیین اینکه چگونه شما به کولین واکنش نشان می دهید شروع به دوزهای پایین تر است و در طول زمان به آرامی افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.