مهمترین منابع غذایی ویتامین B8

ویتامین B8 نوعی ترکیب شیمیایی است که در حال حاضر ویتامین واقعی محسوب نمی شود.

ویتامین B8 دارای بسیاری از وظایف مهم به اعتبار آن است. این برای متابولیسم کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها برای تولید گلوکز مورد نیاز است. این در جذب و استفاده از گلوکز توسط سلول ها دخیل است.

Inositol مورد نیاز برای حفظ یک سیستم ایمنی سالم است، بنابراین بدن از عفونت محافظت می کند. تحقیقات مختلف و آزمایشات بالینی نشان می دهد که اینزیتول برای رشد طبیعی و بقا بدن انسان ضروری است. Inositol برای عملکرد مناسب سیستم عصبی بسیار مهم است.

مکمل آن کمک به بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروز می کند. این نقش فعال در حفظ عملکرد سیستم عصبی در افراد دیابتی است. از این رو، آن را به بیماران مبتلا به نفروپاتی دیابتی رنج می برند درد و بی حسی در دست و پا کمک می کند. این عمل به عنوان یک عامل لیپوپروپیک خفیف است که به کاهش چربی اضافی در افراد دارای اضافه وزن و چاق کمک می کند.

منابع غذایی ویتامین B8

Inositol در خارج از طریق منابع غذایی در دسترس است و حتی در داخل بدن توسط باکتری روده ساخته شده است. بدن ما می تواند با استفاده از باکتری های روده، آنزیمی را از گلوکز تولید کند. از این رو، منابع خارجی تنها در شرایطی که بدن قادر به ساخت ویتامین خود نیست، کمک می کند. منابع ویتامین B8 شامل موارد زیر می باشند:

آجیل
روغن زیتون
غلات کامل
زرده تخم مرغ
حبوبات
موز
مخمر
قارچ
ساردین ها
گل كلم
سوئیس chard

منابع دیگر عبارتند از:

لسیتین
کبد
جوانه گندم
کشمش
بادام زمینی
کلم
تمام میوه های مرکبات به غیر از لیمو
طالبی
لوبیا سبز

علائم کمبود ویتامین B8

کمبود ویتامین B8 بعید است. با این حال، یک کلمه احتیاطی برای دوستداران قهوه – آنها باید مصرف روزانه خود را به 2 فنجان محدود کنند، زیرا قهوه بیش از حد می تواند ذخیره ویتامین ها را کاهش دهد. علائم ناشی از کمبود ویتامین B8 عبارتند از:

بیماری های پوستی

کاهش تولید RNA و DNA
سنتز ناکافی از گلوکز از هضم غذا
کاهش عملکرد هورمون ها
شروع کاندیدا آلبیکنس
علائم دیگر عبارتند از تهوع، استفراغ، درد عضلانی، آرامش، توهم، افسردگی، تحریک پذیری، سردرگمی، خواب آلودگی، ضعف عضلانی، عفونت ریه، اختلالات قلب، سطح کلسترول بالا، یبوست، مشکلات بینایی، درماتیت، ریزش مو، اگزما و آتاکسی.

عوارض جدی جدی در کمبود ویتامین B8 عبارتند از اسیدوز متابولیک، اسیدوروئید آلی، استئاتوز کبدی، تشنج، هیپر آمونیمیا، اسیدوکتوز، هیپوتونیا و هیپر لاکتمتمی. اگر کمبود ویتامین B8 در زمان معین دستگیر نشود و علائم کنترل نشوند، حتی ممکن است به کما برسد.

مصرف مکمل های ویتامین B8

مصرف روزانه ویتامین B8 برای نوزادان، کودکان، بزرگسالان، زنان باردار و شیرده به شرح زیر است:

نوزادان

0 – 12 ماه: 35mcg / day / kg وزن بدن

بچه ها

1 – 3 سال: 50 میکروگرم در روز
4 – 8 سال: 50 – 100mcg / day
9 تا 13 سال: 100 تا 150 میکروگرم در روز

نوجوانان و بزرگسالان

برای مردان و زنان 14 سال و بالاتر: 150 تا 200 میکروگرم در روز
برای زنان باردار: 100 تا 150 میکروگرم در روز
برای شیرخواران: 150 تا 200 میکروگرم در روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.